###

Zajęcia dodatkowe

PIŁKA NOŻNA

prowadzący: Piotr Szczygłowicz

Absolwent fizjoterapi na Wydziale Nauk medycznych, współwłaściciel firmy "FRU" Fabryka Radosnych Uśmiechów.

Zajęcia piłki nożnej wyrabiają u dzieci podstawowe cechy motoryczne takie jak szybkość, zwinność, siła, wytrzymałość oraz koordynacja ruchowa, w swojej formie przypominają trening piłkarski i są dostosowane do wieku dzieci. W głównej mierze prowadzone są w formie zabawy, gier, wyścigów, mini zawodów.

Propagowanie zdrowego trybu życia, nauka zasad fair play, współdziałanie w grupie, wreszcie prawidłowe kształtowanie nawyków ruchowych, to tylko nieliczne korzyści. Zajęcia, jeśli tylko pogoda pozwala odbywają się na świeżym powietrzu co pozytywnie wpływa także na zdrowie i odporność dzieci.

 

BALET

prowadząca: Anna Drzonek

Zajęcia baletowe dla dzieci to ćwiczenia taneczne w formie zabaw, wpływające na równowagę, postawę i zgrabną sylwetkę. Rozwija koordynację ruchową, uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku, wpływa na poprawienie koncentracji i zachęca do inwencji twórczej. Balet uwrażliwia na muzykę, wprowadza w świat piękna.

 

JUDO

prowadzący : Patryk Leśniewski

 Judo jest jednym ze sportów walki, będącym uszlachetnioną odmianą starej japońskiej sztuki walki ju-jitsu. Jest jedną z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu, rozwija równomiernie wszystkie partie mięśni, co oprócz kształtowania ładnej sylwetki przyczynia się do korekcji wad postawy. Ponieważ ważnym elementem treningu judo są ćwiczenia gimnastyczne i akrobatyczne, adepci tego sportu nabierają gibkości i zwinności, Trening judo jest doskonałą metodą pedagogiczną, kształtującą osobowość zawodnika w duchu optymizmu i w wiary we własne siły.

 

CERAMIKA

prowadzący: Piotr Szmabelan

Praca z gliną to możliwość oderwania się od nowoczesnego świata sztucznych materiałów i masowej produkcji. Pomaga w rozwijaniu zdolności manualnych i wrażliwości na sztukę. Ceramika rozwija wyobraźnię przestrzenną i zwiększa kreatywność. Tworzenie ceramiki stwarza warunki do działań twórczych, rozwija wrażliwość i poczucie piękna.W czasie zajęć dzieci poznają technikę ręcznego formowania gliny z bryły, wałeczków i plastrów.

 

TANIEC SPORTOWY

prowadący: Szymon Kowalewski

Taniec wyzwala pozytywne emocje, niweluje napięcie nerwowe, sprzyja odprężeniu. Dzięki takiej formie ruchowej dzieci wyzbywają się kompleksów i zahamowań, są bardziej otwarte, mniej nieśmiałe. Uczy koncentracji, rozwija spostrzegawczość, orientację w przestrzeni, koordynację ruchową, a poprzez naukę, powtarzanie sekwencji kroków i ruchów poprawia pamięć, a co za tym idzie- dziecko uczy się lepiej i szybciej.

 

SZACHY

prowadzący: Jerzy Owczarzak

Szachy to gra niezwykle wartościowa, ponieważ stanowi specyficzną kombinację sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki. Taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój umysłowy, ale także osobowościowy. Dlatego obecnie nauka gry w szachy jest wprowadzana dla dzieci w wieku przedszkolnym. Gra w szachy doskonali pamięć i uwagę, rozwija zdolność koncentracji, logicznego myślenia. Wpływa również na rozwijanie pozytywnych cech i postaw takich jak obiektywizm, tolerancja, wytrwałość w dążeniu do celu.

  

ANGIELSKI wg. CHATTING KIDS

 

CHATTING KIDS ma oryginalną metodykę.

Stosujemy wszystkie nowoczesne metody uczenia dzieci:

* metodę naturalną, czyli zwracanie się do dzieci po angielsku prostymi, wielokrotnie powtarzanymi wyrażeniami, które dziecko przyswaja tak samo jak maluch słowa rodziców ucząc się mówić po polsku,

* metodę reagowania całym ciałem (TPR), czyli używanie wszystkich zmysłów w celu utrwalenia zwrotów i słów,

* metodę komunikacyjną; budowania w klasie sytuacji dialogowych i kontekstowych, stymulujących myślenie i mówienie po angielsku,

* metodę gier i konkursów; odmiany memo, bingo, 1000 Volt i wiele innych, także własnych wynalazków :)

* korzystamy z metodyki angielskiego nauczania początkowego, czyli od początku operujemy wiedzą o realnym świecie,

* chętnie stosujemy metodę dramy, czyli odgrywanie scenek na zajęciach oraz z zapałem wystawiamy sztuki po angielsku


ROBOTYKA LEGO

prowadzący: Kamil Teofilewski

Zajęcia z robotyki to fascynujące warsztaty będące połączeniem budowania robotów, elementów informatyki i fascynującej zabawy. Pozwalają zamienić naturalną ciekawość świata dzieci w pasję tworzenia. Celem zajęć jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, hobby, nieszablonową formą spędzania wolnego czasu.